• ZDRAVÁ VÝŽIVA

• ZDRAVÁ VÝŽIVA- ovocie a zelenina

Ovocie a zelenina tvorí neoddeliteľnú zložku našej stravy. Je bohatým zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré obzvlášť potrebuje naše telo v tomto chladnom období. 23. novembra sme žiakom 1. stupňa pripomenuli dôležitosť zdravej výživy. Zábavnou formou na interaktívej tabuli sme sa snažili naučiť žiakov rozlišovať jednotlivé druhy ovocia a zeleniny. Následne sme pomocou voskových a vodových farieb a pečiatkovou technikou vytvorili krásne tematické obrázky. Na záver nechýbala aj malá ochutnávka zdravých jabĺčok.

• KRABICE PLNÉ LÁSKY

• Naplnili sme spoločne krabice plné lásky...

Naša škola sa aj v tomto roku zapojila do krásnej akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ Poslaním tejto zbierky je priniesť radosť do životov seniorov žijúcich osamote, prevažne v domovoch seniorov. Každá s láskou a starostlivosťou naplnená krabica dúfajme zahreje pri srdci a vyčarí úsmev na tvári starčekov v čase Vianoc. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili: žiakom, rodičom a pracovníkom našej školy.

M. Izraelová

• POZNÁVAME ZVIERATKÁ

• V rámci vyučovania sme sa so žiakmi variantu C venovali poznávaniu zvierat.

Žiaci sa naučili rozoznať, pomenovať zvieratá žijúce v rôznom prostredí hravou a zábavnou formou.

• MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• Na chvíle strávené so starými rodičmi spomínajú mnohí z nás dodnes. Na letné prázdniny, koláče od babičky, či dedkove príbehy. Starí rodičia dotvárajú v deťoch pocit rodinnej harmónie a učia aj úcte k starobe a s ňou spojeným hodnotám. Mesiac úcty k starším sme si pripomenuli pod vedením učiteľky Mgr. Szunyaiovej aj so žiakmi praktickej školy v rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu.

Mgr. G. Čillíková

koordinátor pre výchovu k manželstvu a rodičovstvu