• ZIMNÉ RADOVÁNKY

• Zima je ročné obdobie, ktoré aj napriek chladu prináša deťom radosť a veselie hlavne v snehových dňoch. Jej neodmysliteľnou súčasťou je sánkovačka, lyžovačka, či stavanie snehuliaka. Žiaci 1. až 3. ročníka A variantu si s pani učiteľkami priblížili zimné športy a aktivity. Aj napriek tomu, že vonku chýbal sneh, žiaci vytvorili snehuliakov na čo použili materiál, ako je papier, lepidlo, farby a kriedy. Táto aktivita im umožnila prejaviť svoju umeleckú zručnosť a fantáziu, a zároveň vytvoriť úžasné snehové postavičky, ktoré ozdobujú ich triedu. Aj bez prítomnosti snehovej pokrývky vonku, sa im podarilo nájsť na školskom dvore kúsok zamrznutej plochy, kde sa do sýtosti zabavili.

• DO KRAJINY ROZPRÁVOK

• V posledný januárový deň sme sa so žiakmi 1. stupňa našej školy ponorili do čarovnej krajiny rozprávok.

Žiaci počúvali rozprávku o Červenej Čiapočke, odpovedali na otázky z textu, vyhľadávali postavy, ktoré vystupovali v rozprávke.

Našli aj správne tiene rozprávkových postáv, určovali počet slabík a hlások v pomenovaniach postáv.

Správne zoradili obrázky z príbehu podľa časovej následnosti a našli správny domček starej mamy.

Na záver vyriešili jednoduchý kvíz.

Zábavnou formou sme žiakov motivovali, aby siahali po rozprávkových knihách aj v domácom prostredí.

• SNEHULIAK

• Snehuliak môj kamarát vo variante C

Snehová nádielka k nám túto zimu nie je veľmi štedrá. Stavanie snehuliakov sme museli nahradiť snehuliakmi z papiera. Deti mali zo svojej práce radosť. Vyučovanie nám spríjemnilo počúvanie pesničiek a rozprávky o snehuliakovi.

• VIANOCE

• Príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia, šťastia, úspechov v novom roku sme si pripomenuli B variante a spoločnými prácami sme si skrášlili triedu, okná, dvere a poslali sme pozdravy do CDR.