• DEŇ VODY

• 22. marca 2024 sme si pripomenuli Svetový deň vody na prvom stupni A variantu a B variantu. Žiaci pracovali s pracovnými listami, ktoré vykresľovali kolobeh vody, počúvali príbeh o vode a odpovedali na otázky, ktoré počuli v texte, pracovali s dotazníkom a krúžkovali správne odpovede, kreslili a vystrihovali kvapku vody, skladali si loďku a kvapku vody položili do loďky a spoločne sme sa odfotili pri tabuli. Pracovali s radosťou a rok si to zopakujeme.

• MAREC – MESIAC KNIHY

• Knihy sú bránou do sveta poznania. Vieme, že marec je venovaný knihám a my so žiakmi Praktickej školy sme si priblížili prečo je tomu tak. Žiaci aktívne pracovali s textom, z ktorého sa dozvedeli o histórii kníh a čítania na Slovensku a o živote Mateja Hrebendu, ktorého meno nesie aj rimavskosobotská knižnica. Žiakom sa darilo, dozvedeli sa niečo nové a zo svojej práce mali dobrý pocit.

Mgr. Marcela Izraelová, vedúca žiackej knižnice

• ČÍTAČKOVO

• Milí rodičia, naša škola bude odteraz bezplatne využívať jedinečnú modernú vzdelávaciu pomôcku – školskú digitálnu knižnicu ČÍTAČKOVO. Je užívateľsky jednoduchá a uľahčí deťom prístup ku knihám v škole aj doma. Veríme, že jej používanie nám spestrí vzdelávací proces a bude motivovať deti k častejšiemu čítaniu kedykoľvek a kdekoľvek. Ako ČÍTAČKOVO používať?

CITACKOVO_MAIL_SKOLY_RODICOM.pdf

• KARNEVAL

• Obdobie na prelome zimy a jari nazývame fašiangy, ktoré trvajú od  Troch kráľov a končia sa Popolcovou stredou. Fašiangy predchádzajú veľkonočnému pôstnemu obdobiu. Počas fašiangov ľudia hodovali a zabávali sa. Vyvrcholením bola fašiangová zábava, počas ktorej sa ľudia prezliekali do masiek rôznych zvierat. Aj my sme sa so žiakmi prvého, druhého a tretieho ročníka A variantu zabavili na spoločnom karnevale. Žiaci sa prezliekli do masiek, v ktorých sa nám postupne predstavili. Nechýbala princezná, kostlivec, či batman. Pani učiteľky prichystali pre žiakov súťaže, za ktoré si odniesli sladkú odmenu. Na záver nechýbala diskotéka.

• VALENTÍNKY

• 14. februára sme si so žiakmi variantu C pripomenuli sviatok sv. Valentína. Je to deň, kedy vyjadrujeme svoju náklonnosť, lásku, priateľstvo a úctu všetkým, ktorých nosíme v našich srdciach. Žiaci zhotovením „Valentínky“ potešili svojich blízkych a takto si pripomenuli tento milý srdiečkový deň.