• FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

• Dňa 21. februára 2020 sa žiaci 1. - 4. ročníka A variantu a žiaci B variantu prezliekli do veselých fašiangových masiek. Mali sme princeznú, zvieratká, kovboja, trpaslíka, karatistu, kvietky...

Každý žiak predstavili svoju masku. Tancovali sme, zabávali sme sa a súťažili. Pri stoličkovom tanci sme si precvičili rýchlosť a pohotovosť. Nechýbala ani sladká odmena.

• BESEDA S POĽOVNÍKOM

• Dňa 18. februára 2020 sa na našej škole uskutočnila beseda s ochranárom prírody a poľovníkom z revíru Veľké Teriakovce.

Po úvodných slovách žiakom bola premietnutá prezentácia o poľovníckom zväze, o lovení, ochrane a prikrmovaní zvierat. Okrem pútavého a zaujímavého rozprávania, žiakov veľmi zaujali aj prinesené trofeje vysokej zveri.

Žiakom sa beseda veľmi páčila, kládli prednášajúcemu množstvo otázok, preto sme sa dohodli, že v tomto školskom roku sa uskutoční ešte jedna beseda so zameraním na poznávanie stôp lesnej zveriny.

• VALENTÍNSKE PREKVAPENIA

• 14. februára žiaci Variantu C strávili deň sv. Valentína vytváraním valentínskych prekvapení, ktorými potešili svojich rodičov, súrodencov. Žiaci mali radosť zo zhotovených výrobkov.

• VIANOČNÝ STROMČEK

• Ako každý rok aj tento rok k nám zavítala zima a priniesla so sebou najkrajšie sviatky roka Vianoce. Vianoce v nás vzbudzujú pokoj, lásku, mier , súdržnosť. U detí slovo Vianoce je spojené s tajomnosťou, radosťou s darčekov, ktoré nájdu pod vianočným stromčekom. Tak aj žiaci prvého stupňa našej školy si vyrobili vlastný vianočný stromček, ako symbol Vianoc. Už teraz je len na „Ježiškovi“, aké darčeky si pod svojím vianočným stromčekom nájdu.