Vo štvrtok 18. júna 2026 sa žiaci a učitelia ŠZŠ variant A II. stupeň a PŠ zúčastnili účelového cvičenia: Ochrana života a zdravia.
Začiatok bol na dopravnom ihrisku v okolí školy, kde si žiaci zopakovali základné dopravné značky a prakticky si precvičili zásady bezpečného správania v cestnej premávke.
Odtiaľ sme sa postupne presúvali po trase základných inštitúcii v meste, pri ktorých sa žiaci dozvedali ich využitie v každodennom živote.
Nechýbal pohyb, rozhovory, dobrá nálada a na záver posedenie v cukrárni, kde sme sa osviežili zmrzlinou.
Po príchode do areálu našej školy si žiaci opiekli špekačky a slaninu. Tento deň sme prežili chvíle v kruhu kamarátov mimo tried a odnášame si nové spoločné zážitky.
Mgr. Beata Farkašová