• POZNÁVAME ZVIERATKÁ

• V rámci vyučovania sme sa so žiakmi variantu C venovali poznávaniu zvierat.

Žiaci sa naučili rozoznať, pomenovať zvieratá žijúce v rôznom prostredí hravou a zábavnou formou.

• MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• Na chvíle strávené so starými rodičmi spomínajú mnohí z nás dodnes. Na letné prázdniny, koláče od babičky, či dedkove príbehy. Starí rodičia dotvárajú v deťoch pocit rodinnej harmónie a učia aj úcte k starobe a s ňou spojeným hodnotám. Mesiac úcty k starším sme si pripomenuli pod vedením učiteľky Mgr. Szunyaiovej aj so žiakmi praktickej školy v rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu.

Mgr. G. Čillíková

koordinátor pre výchovu k manželstvu a rodičovstvu

• ZDRAVÁ VERZIA - PEČENÉ ŠIŠKY

• Žiaci a učitelia Praktickej školy si na záver mesiaca október upiekli ŠIŠKY. Príprava bola tradičná, ale
            záver je iný v tom, že sa vykysnuté šišky nepečú na oleji, ale v rúre. S receptom nás prekvapila pani
            zástupkyňa Praktickej školy Mgr. Janka Fiľová. Chutili výýýborne! Aj žiaci a učitelia variantu C si
            pochutili.

• ŠARKANIÁDA

• V rámci jesenného obdobia sme sa rozhodli pre žiakov školy spraviť šarkaniádu, ktorá im priniesla zábavu a farbu do našich dní. Triedy prvého stupňa sa spojili, aby vytvorili vlastné šarkany. Žiaci sa s nadšením pustili do tvorby šarkanov, pomocou farebného papiera, farieb a fantázie. Každý z nich bol jedinečný a originálny. Potom sme ich povesili na nástenku na chodbe, aby sme mohli všetci obdivovať výsledok našej kreativity. Náš školský priestor sa premenil do veselého, farebného miesta, ktoré nám pripomína krásu jesene a spoločnú tvorbu. Táto šarkaniáda nám nielen umožnila prejaviť našu umeleckú stránku, ale tiež posilnila pocit radosti zo spoločnej činnosti.