• ZÁVEREČNÉ SKÚŠKY

• Žiaci 3.ročníka Praktickej školy mali v škole 20.6.2023 praktické záverečné skúšky. Skúšky sa skladali z niekoľko častí: nákup potravín, poučenie o bezpečnosti pri práci v kuchyni, hygiene človeka pri práci s potravinami, prípravou jedál a nápojov, prestieranie stola a servírovanie pokrmov.Praktickej skúške predchádzali začiatkom júna písomné testy zo slovenského jazyka a matematiky.Všetci žiaci úspešne ukončili skúšky.

• DEŇ OTCOV

• Minulý týždeň žiaci variantu C nezabudli ani na svojich oteckov.

Zhotovili pre nich darčeky, ktoré im odovzdali na Deň otcov.

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

• V našej škole sa tento deň niesol vo veselej nálade. Žiaci 1. stupňa navštívili divadlo, rozprávku Trojruža. Potom sa osviežili sladkou zmrzlinou. Po návrate do školy sa zapojili do športových sútaží a zatancovali si na spoločnej diskotéke. Žiaci 2. stupňa sa zapojili do športových súťaží - skok do diaľky, hod loptičkou na cieľ, člnkový beh. Spoločne si zahrali volejbal a futbal na ihrisku. Slávnostný deň sme zakončili diskotékou.

• ŠKOLSKÉ KOLO V PREDNESE POÉZIE

• Dňa 31. mája 2023 sme zorganizovali školské kolo žiakov v prednese poézie. Recitačnej súťaže sa zúčastnilo 10 žiakov - 8 žiakov z 1. stupňa a 2 žiačky z 2. stupňa variantu A. Boli to žiaci vybraní z triednych kôl.

Súťažilo sa v 3 karegóriach. V 1. kategórii - 1., 2., 3., ročník - bolo umiestnenie nasledovné:

1. miesto - Scarlet Helen Parobeková /3.r./

2. miesto - Gana Oláhová /2.r./

3. miesto - Silvia Daniová /1.r./

V 2. kategórii - 3., 4., 5. ročník:

1. miesto - Vincent Ján Talán /4.r./

2. miesto - Anastázia Portelekyová /4.r./

3. miesto - Nikolas Balog /4.r./.

V poslednej kategórii - 7., 8., 9. ročník - obidve žiačky obsadili 1. miesto - Jenifer Váradiová a Vanesa Balogová zo 7. ročníka.

Recitačná súťaž prebehla v súťažnej atmosfére a po vyhodnotení v radosti z vecných odmien.

Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim aj pani učiteľkám, ktoré žiakov na súťaž pripravovali.