• MESIAC KNIHY

• Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari ale i s mesiacom knihy.

So žiakmi Praktickej školy sme si pripravili aktivity spojené s knihou. Žiaci si pozreli video ako sa v minulosti tlačili knihy.

Čítali citáty o knihe a dozvedeli sa prečo je dôležité čítať. Na záver si zhotovili záložky do knihy, kde predviedli svoju šikovnosť, kreativitu a fantáziu.

M. Izraelová

• DEŇ VODY

• Dňa 24. marca 2023 sme si druhý stupeň a variant B pripomenuli svetový deň vody.

Rozprávali sme o pitnej vode, ktorá je pre život ľudí, zvierat, rastlín veľmi dôležitá tekutina. Pripomenuli sme si kolobeh vody v prírode, užitková voda a minerálne pramene, zrážková voda. Pracovali s pracovnými listami a vyrábali si kvapky vody.

• HYGIENA ZUBOV

• Dňa 23. marca 2023 sme mali besedu so zdravotnou sestrou Bc. Natáliou Tormovou zo zubnej ambulancie o dentálnej hygiene. Deti sa naučili ako správne čistiť zuby, aká má byť správna starostlivosť o zubný chrup. S radosťou pracovali i s pracovnými listami.

• MAREC MESIAC KNIHY

• Marec mesiac knihy sme si urobili vo variante B. Pracovali sme rozkvitnuté rozprávočky s krátkym textom, vyplnili križovku a vymaľovali obrázok. S časopisom Vrabček sme spoločne lúštili križovku a nakoniec sme čítali rozprávky na pokračovanie z knihy Rozprávkové čítanie naše obľúbené rozprávky. Naša knižnica v triede je bohatá na knihy a časopisy.