Apríl je mesiac lesov. So žiakmi 1. stupňa našej školy si každý rok pripomíname význam a nenahraditeľnosť lesov pre život na Zemi.
Stromy sú neoddeliteľnou súčasťou našej krajiny, tvoria najdokonalejšie prírodné spoločenstvo.
V areáli školy sme pomenúvali stromy, kríky. Rozlišovali sme ihličnaté a listnaté stromy. Podľa ihličia sme spoznali jedličku, smrek i tuju.
Všímali sme si tvar listov, farbu kvetov, plodov na listnatých stromoch: javor, lipa, orech, jabloň, slivka, hruška. Poznali sme aj zlatý dážď. Zisti sme, že na školskom dvore máme mnoho krásnej zelene.
Na záver sme naberali pozitívnu energiu pri objímaní stromov.