,,Každý máme z čítania to, čo si zaslúžime a na čo stačíme“. A. Matuška
Čítanie je v dnešnej modernej dobe medzi deťmi nie veľmi populárne. Do rúk zoberú radšej mobil či tablet ako knihu. Pozerajú videá, filmy, spoty zahrajú si hry. Navštívili sme mestskú knižnicu M. Hrebendu, kde nám pracovníčka knižnice pripravila ,, besedu o knihách“. Žiaci sa s radosťou pustili do prezerania kníh. Záujem o čítanie však nestačí vzbudzovať len v škole. Spolupráca s rodičmi, ktorí by tiež mali deti v čítaní podporovať. Kúpou knihy, časopisu, čítať rozprávky pred spaním, všetkým sa nám to určite vráti.