Pani jeseň zamávala s čarovnou palicou a príroda sa premenila na krásnu, bohatú a pestrofarebnú komoru.
Zo žiakmi 1. stupňa sme tú pestrosť a bohatosť zachytili vo výtvarných prácach. Žiaci podľa svojich schopností, možností i fantázie strihali, lepili, maľovali. Z ich snaženia vzišli krásne výtvarné práce, ktoré zdobia našu nástenku s jesennou tematikou. Sú tam jesenné stromy, listy, rôzne jesenné ovocie i šarkany ako znak jesenných radovánok.
Novinky
JESENNÉ RADOVÁNKY
EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2019
Dňa 27. septembra 2019 sa naša škola, tak ako po minulý rok, zúčastnila európskeho týždňa športu.
Vzhľadom na odlišné športové aktivity, sa škola rozdelila na prvý a druhý stupeň.
Prvý stupeň súťažili v priestoroch školy, kde boli nasledovné aktivity:
- rýchla chôdza okolo školy,
- pomalý beh okolo školy,
- súťaživé hry,
- pohybové hry s loptami,
- aktivity so švihadlami,
- prekážkový beh,
- spoločná vybíjaná s upravenými pravidlami.
Druhý stupeň sa presunul do mestskej záhrady, kde sa uskutočnili tieto aktivity:
- hod granátom a loptičkou na vyznačený obdĺžnik,
- člnkový beh medzi stromami,
- skákanie vo vreci,
- hry s loptami.
Počasie nám všetkým prialo, hoci, ráno bola veľká hmla, neskôr sa ukázalo slniečko a na obed bolo všetkým i horúco. Deťom sa aktivity veľmi páčili, najviac sa smiali na disciplíne „ skákanie vo vreci “. Zaujímavý bol beh „slalom pomedzi stromy“, kde sa hodnotil najlepší čas.
Po skončení všetkých aktivít, deti zbierali lesné plody /gaštany a žalude/, ktoré budú potrebovať na pracovnom vyučovaní, pri vytváraní jesenných výrobkoch.
Na záver môžeme skonštatovať, že akcia na veľmi vydarila.
VÝSTAVA MsKS RIMAVSKÁ SOBOTA
Každoročne sa v jesenom období chodíme pozrieť na výstavu ovocia, zeleniny a okrasných rastlín v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote.
Žiaci videli domáce hospodárske zvieratká, poľnohospodársku techniku, povozili sa na koči a ochutnali vystavené ovocie a zeleninu. Samotná výstava ich zaujala. V škole sme si na záver zahrali pexeso o ovocí.
27. septembra 2019
SVETOVÝ DEŇ SRDCA
25. septembra sme si pripomenuli tento deň a porozprávali si o srdiečku. Aký je to pre nás dôležitý orgán tela, o jeho funkcii v tele, umiestnení a správnej životospráve. Žiakov rozhovor zaujal. Potom sme si spoločne pripravili plagát a vyrobili mnoho srdiečok, ktorý sme si vystavili v škole.
ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2019/2020
Pán riaditeľ Mgr. Erik Fela v pondelok 2. septembra všetkých srdečne privítal v našej škole pri príležitosti otvorenia nového školského roka. "Vážení rodičia, milí žiaci, vážení kolegovia! Som rád, že sme sa opäť stretli a dúfam, že leto poskytlo žiakom ako aj učiteľom dostatok času na oddych a získanie nových síl do ďalšej práce".
Ako každý september aj teraz naša škola víta prváčikov, ktorým sa dnes nielenže začína školský rok, im sa začína nové obdobie života, a to školské obdobie.
Tento školský rok bude dôležitým medzníkom aj v živote našich deviatakov. Želám im, aby vytrvali v doterajšom snažení, aby obstáli v skúškach, ktoré ich v priebehu a na konci roka čakajú.
Bol by som rád, keby naša škola bola miestom, kde ako žiaci, tak i učitelia a ostatní školskí pracovníci sa cítia dobre, miestom, kde plnenie si svojich povinností je pre všetkých príjemné.
Prajem teda všetkým dostatok síl a energie do práce v novom školskom roku. Pracujme všetci tak, aby o desať mesiacov by sme mali byť na čo hrdí!
Pán zástupca Mgr. Peter Petrinec predstavil učiteľský zbor a poprial všetkým veľa úspechov v novom školskom roku.
Želáme veľa úspechov, chuti a elánu do nových dní školského roka!