Aj dnes sa v popoludňajších hodinách okolo 16:00 hod. prehnal Rimavskou Sobotou silný dážď s vetrom a miestami aj krúpami, ktorý spôsobil v meste značné škody, a u nás v škole sa odlomil celý strom a zničil časť strechy (preborené latenie, zničená krytina, odkvapové žľaby a telekomunikačný kábel) na budove pavilónu C, v ktorom prebieha výchovno-vzdelávací proces žiakov C variantu a Praktickej školy. Veľkým šťastím je, že sa to odohralo po výchovno-vzdelávacom procese.
My už z predchádzajúcich rokov, máme skúsenosť že choré a staré stromy po búrkach v našom areáli napáchajú, zatiaľ len materiálne škody, poslednou bola minulý rok škoda spôsobená pádom časti stromu na oplotenie a múrik s výškou 5 000 €. Vďaka zriaďovateľovi sa škoda odstránila v pomerne krátkom čase.
Aj napriek snahám školy, naposledy v januári 2022 (ešte v čase vegetačného pokoja) sa škola obrátila listom so žiadosťou a s povinnými prílohami o orezanie a vypílenie starých, chorých, nebezpečných stromov na oddelenie životného prostredia v meste, no do dnešného dňa nemáme odpoveď. Nerozumiem čo sa v celej našej spoločnosti vôbec deje, že budeme velebiť a chrániť všetko iné, nepodstatné a postavíme ich nad zdravie či ľudský život. Asi bude treba ešte jedna búrka, pri ktorej príde niekto o život a potom sa možno bude konať, ale ... . My všetci sme za zeleň, ale čo je staré, choré, nebezpečné nahradiť ju mladou a početnejšou.