Počas posledných januárových dní sme sa so žiakmi 1. stupňa a Variantu B, ponorili do čarovného sveta rozprávok. Žiaci si prezerali rozprávkové knihy. Zoznámili sa so štruktúrou kníh. Starší žiaci podľa obsahu vyhľadávali obľúbené príbehy. Podľa svojich možností a schopností žiaci počúvali alebo čítali rozprávky, odpovedali na otázky z textu , reprodukovali rozprávky podľa obrázkov, zoraďovali obrázky z príbehov v časovej následnosti, dramatizovali príbehy, riešili úlohy súvisiace s porozumením obsahu rozprávok. Naši žiaci majú radi rozprávky a s radosťou sa do všetkých aktivít zapojili.
Novinky
MÁME RADI ROZPRÁVKY
UČÍME SA HROU
Milí rodičia, prosíme vás zahlasovať za projekt našej školy - Učíme sa hrou na stránke nadácie Raiffeisen Bank. Kto môže nech zdieľa aj na FB, aby sme nazbierali čo najviac hlasov. ĎAKUJEME!
WEB stránka na hlasovanie:
https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/banskobystricky-kraj
CHYSTÁME SA NA VIANOCE!
Aj tento rok k nám zavítala zima a priniesla so sebou najkrajšie sviatky roka Vianoce. Vianoce sú spojené s pečením, varením vianočných dobrôt, malým tajomstvom okolo darčekov i potešením z vianočného stromčeka. Ako všetky deti, aj naši žiaci sa ich už nevedia dočkať, tak sme si z ich pomocou spravili predvianočnú náladu. Upiekli sme krásne i veľmi chutné medovníčky, ozdobili vetvičky v triedach i spoločný vianočný stromček na chodbe. Pri stromčeku sme si zaspievali známe vianočné koledy, pesničky.
***
PEČIEME MEDOVNÍČKY
V stredu 8. decembra to u nás rozvoniavalo, po chodbe sa niesla vôňa Vianoc. So žiakmi variantu C sme piekli medovníčky. Atmosféru Vianoc nám dopĺňali vianočné koledy.
***
KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK
So žiakmi Variantu C a Praktickej školy sme sa pridali podporiť zbierku krabičiek darčekov pre dôchodcov „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“
Rozhodli sme sa, že potešíme obyvateľov domova dôchodcov v Rimavskej Sobote, nakoľko pre mnohých to bude jediný darček, ktorý na Vianoce dostanú.
Prechod do Zelenej fázy, na prezenčnú formu vzdelávania - v škole
Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, milí žiaci od 22. 11. 2021 celá škola opäť prechádza na prezenčnú formu vzdelávania - v škole.
Žiaci z tried II. stupňa, (5.A, 6.A, 7.A, 8.A a 9.A) ktorí boli v karanténe, ráno 22. 11. 2021 prinesú podpísané tlačivo - Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti
Tlačivo - Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti rodič predkladá po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov).
V prípade, že rodične predloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ sa žiak považuje za príznakového a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Pokiaľ žiak prišiel do školy v sprievode rodiča, nebude mu umožnený vstup do školy a odchádza s rodičom domov. Ak neprišiel žiak v sprievode rodiča, je potrebné žiaka umiestniť do izolačnej miestnosti a bezodkladne kontaktovať rodiča.
DEŇ SRDCA
Dňa 9. novembra sme si pripomenuli Deň srdca. Srdce je orgán, ktorý je pre život nevyhnutný. Preto by sme sa o svoje srdiečko mali zodpovedne a svedomito starať. Najdôležitejšie pre jeho správne fungovanie je naša správna životospráva, dostatok pohybu a zdravá výživa. So žiakmi sme si tento deň pripomenuli krátkym filmom o činnosti srdca. Pomocou potravinovej pyramídy sme zostavili zdravý jedálníček na tanier. Verím, že sa žiaci niečo priučili a spôsob zdravého stravovania budú preferovať aj v domácom prostredí.