• DIDAKTICKÉ HRY

Dňa 10.9.2021 sa uskutočnili v areáli školského dvora, pracovali sme podľa vypracovaného plánu. Cvičenie malo teoretickú časť, ktorá sa uskutočnila v jednotlivých triedach.

Športová časť mala jednotlivé stanovištia: štafetový beh, člnkový beh, hod na cieľ, preťahovanie lanom.

Po súťaži na jednotlivých stanovištiach bolo vyhodnotenie, ktorého sa zúčastnilo 14 žiakov. Nasledovala prestávka a občerstvenie žiakov. Nasledovali loptové hry. Počas cvičenia neboli zaznamenané žiadne úrazy a poranenia a žiaci mali radosť z cvičenia.

Bezpečne do školy

V mesiaci apríl sme sa so žiakmi Variantu C v rámci akcie BEZPEČNE DO ŠKOLY oboznámili ako sa správať na ceste do školy. Žiaci vyrobili semafory použitím rôznych pracovných techník.

VALENTÍNSKE POZDRAVY

Dňa 12. februára 2021 sme si pripomenuli so žiakmi variantu C Deň sv. Valentína, zhotovením valentínskych pozdravov. Pozdravy žiaci venovali svojim rodičom.

Pečenie vianočných medovníčkov
          Dňa 7. decembra sme si so žiakmi Variantu 1.C a 2.C si spríjemnili adventný čas pečením vianočných medovníčkov. Každý žiak sa zapojil do práce. Žiaci boli aktívni, pečenie sa im páčilo. Na svojich medovníčkoch si pochutili. Atmosféru umocnilo počúvanie vianočných  piesni.

Dopravná výchovA

V mesiaci október sme si pripomenuli správnu cestu do školy. Povedali sme si básničku pozor Peter, pozor Katka. V meste sú ulice rušné a plné života ,aby sme sa bezpečne pohybovali musíme dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Zopakovali sme si  dopravné značky, žiaci mali veľký záujem o hru s autami, dopravnými značkami a pracovnými listami.

ZDRAVÁ VÝŽIVA

16. október bol vyhlásený za svetový deň zdravej výživy. Snažíme sa zdravo stravovať a dodržiavať zásady: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera.

Výživa musí byť pestrá a preto striedame pečivo, mliečne výrobky, ovocie, zelenina, ryby, mäso, a mäsové výrobky. Vyhýbame sa nezdravým potravinám: údeniny, sladené nápoje, potraviny s umelými sladidlami.

Dbáme na správne dodržiavanie dátum spotreby.

Svetový deň výživy si pripomíname každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov v roku 1945. Tento deň sme si pripomenuli aj my s o žiakmi 1. stupňa. Pozreli sme si krátky film, kde sa hovorilo aké je dôležité pre naše zdravie a telo, zdravo sa stravovať.

Na základe počutého sme si vytvorili výživový semafor, ktorý nám ukazuje z čoho máme jesť veľa (zelená farba), z čoho striedmo (oranžová farba) a z čoho len s rozumom alebo vôbec (červená farba).

Ponaučenie: jedzte pestro a striedmo, jedzte viackrát denne menšie porcie.

JESEŇ

Aj tento rok k nám zavítala jeseň. Zamaľovala lesy, privolala oblaky, pokropila lúky, polia, naplnila komory, rozfúkala farebné šarkany…

Naše školské aktivity 1. stupňa sa krútili okolo témy jeseň. Tento školský rok žiaci pracovali  vo svojich triedach, skupinách. Aktivity na jeseň sme spracovali formou projektu. Druháci spracovali tému Jeseň – počasie, obliekanie, tretiaci Jeseň – príroda, záhrada, štvrtáci Jeseň – sviatky, zábava.

Po spracovaní týchto tém nám vznikla krásna náučná jesenná nástenka, ktorá nie len zdobí našu chodbu, ale verím, že aj poučí.

DEŇ JABLKA

21. október oslavuje svoj deň jablko. Aby sme na toto výborné ovocie nezabudli, pripomenuli sme si tento deň aj so žiakmi Variantu C. Formou zážitkového učenia deti prežívali zaujímavé chvíle.