• SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

• Dňa 4. októbra 2022 sme si so žiakmi 1. stupňa pripomenuli Svetový deň zvierat. Pekný slnečný deň nás vytiahol do altánku na školský dvor. So žiakmi sme hovorili o nenahraditeľnom význame zvierat pre život človeka, o potrebe humánneho správania sa ku všetkým zvieratám / hospodárskym, spoločenským i voľne žijúcim / a potrebe ich ochrany. Vymýšľali sme hádanky o obľúbených zvieratách, napodobňovali ich pohybom a zvukmi, ktoré vydávajú. Spievali sem známe piesne o zvieratách a veselo sme tancovali. Zahrali sme si zábavnú hru: „Aké zviera som?“ Žiakom sme na čelo nalepili nálepku nejakého zvieraťa a oni mali zistiť pomocou jednoduchých otázok, aké zviera predstavujú. Na záver sme si pozreli rozprávku „Kniha džunglí“.

• OKTÓBER – MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• V mesiaci október sme sa so žiakmi variantu C venovali niekoľkým hravým aktivitám upevňujúcim vzťahy k starým rodičom. Žiaci zhotovili pre svojich starých rodičov darčeky, ktoré môžu venovať svojim starkým. Veríme, že sa starým rodičom budú páčiť a že ich deti milo prekvapia.