• HYGIENA ZUBOV

• Dňa 23. marca 2023 sme mali besedu so zdravotnou sestrou Bc. Natáliou Tormovou zo zubnej ambulancie o dentálnej hygiene. Deti sa naučili ako správne čistiť zuby, aká má byť správna starostlivosť o zubný chrup. S radosťou pracovali i s pracovnými listami.

• MAREC MESIAC KNIHY

• Marec mesiac knihy sme si urobili vo variante B. Pracovali sme rozkvitnuté rozprávočky s krátkym textom, vyplnili križovku a vymaľovali obrázok. S časopisom Vrabček sme spoločne lúštili križovku a nakoniec sme čítali rozprávky na pokračovanie z knihy Rozprávkové čítanie naše obľúbené rozprávky. Naša knižnica v triede je bohatá na knihy a časopisy.

• FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

• V škole čítame, píšeme, počítame a občas sa aj zabávame. 21. február sa niesol v znamení zábavy. Žiaci si s radosťou obliekli pripravené masky, hudba hrala a zábava sa mohla začať. Tancovali sme so stoličkami, svoju šikovnosť sme ukázali v rôznych súťaživých hrách. Popri tanci sme ohodnotili najzaujímavejšie fašiangové masky. Nikoho neminula sladká odmena.

• FAŠIANGY

• Variant B - Fašiangový ples detí aktívny pohyb, tanec, radosť z pohybu a príprava fašiangových masiek spojená s občerstvením šišiek a teplým čajom. Žiaci mali radosť a medzi nimi bola dobrá nálada.

Dôkazom je fotodokumentácia.

• VALENTÍNKY

• Žiaci variantu C si pripomenuli sviatok sv. Valentína zhotovením valentíniek. Valentínkami urobili radosť svojim najbližším.