• SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

• Svetový deň vyživy a potravy zdravá výživa, význam ovocia a zeleniny, ovocné a zeleninové šaláty, spojené s ochutnávkou koláčikov a jednohubiek ovocné šťavy sme si pripomenuli 19. októbra 2023 vo variante B a zároveň sme pripomenuli mliečne výrobky - mliečne desiaty, jogurty dostávajú žiaci od 13. októbra 2023.

• DEŇ ZVIERAT

• Začiatkom októbra 2023 sme si so žiakmi 1. stupňa pripomenuli 4. október - Svetový deň zvierat. So žiakmi sme sa rozprávali o nenahraditeľnom význame zvierat pre život človeka, o potrebe humánneho správania sa ku všetkým zvieratám / hospodárskym, spoločenským i voľne žijúcim / a potrebe ich ochrany. Pomocou farbičiek a farebných jesenných listov sme vytvorili obľúbené zvieratká. Hádali sme zvieratá podľa zvukov, ktoré vydávajú. Na záver sme si zatancovali na veselé piesne o zvieratách. Jesenné zvieratká budú zdobiť našu chodbu.

• JESEŇ

• Jeseň pani bohatá farbí listy do zlata...

Žiaci variantu C prichádzajúcu jeseň privítali zhotovením výrobkov z jesenne sfarbených listov. Práce sa im vydarili a priniesli do triedy radosť.

• ÚČELOVÉ CVIČENIE A OŽAZ

• Účelové cvičenie bolo realizované podľa plánu, ktorý bol vypracovaný v súlade s plánom environmentálnej výchovy.

Cvičenie malo úvodnú časť, teoretickú, didaktické hry a športovú časť.

Vyhodnotenie

Jesenné účelové cvičenie bolo realizované na dobrej úrovni, úlohy boli splnené podľa plánu.

Počas cvičenia neboli zaznamenané žiadne úrazy ani poranenia.

• ROZLÚČKA

• Dňa 29. júna 2023 sa štvrtáci rozlúčili s 1. stupňom i s pani triednou učiteľkou. Štyri roky ubehli veľmi rýchlo. Z malých vyplašených prváčikov sú dnes veľkí štvrtáci. Veríme, že všetko zvládnu aj na druhom stupni. Prajeme im veľkú chuť do práce a vytrvalosť ísť za svojím cieľom až do úspešného konca.