• HRY NA SNEHU

• Perinbaba natriasla svoju snehovú perinu a napadol prvý, možno i posledný sneh. Žiaci mali zo snehu veľkú radosť. Vybehli na krásne zasnežené ihrisko a vyskúšali všetky zimné radovánky, ktoré im sneh ponúkal.

• MÁME RADI ROZPRÁVKY

• Počas prvých februárových dní sme sa so žiakmi 1. stupňa ponorili do čarovného sveta rozprávok. Žiaci si prezreli rôzne rozprávkové knihy. Počúvali autorské rozprávky. Starší žiaci ich čítali a mladší žiaci príbehy prerozprávali pomocou obrázkov. Mladší žiaci sa na rozprávky zahrali - dramatizovali príbehy a starší žiaci riešili úlohy súvisiace s porozumením obsahu rozprávok. Všetci žiaci majú radi rozprávky a sa do všetkých aktivít sa s radosťou zapojili.

• SNEHULIAK MÔJ KAMARÁT VO VARIANTE C

• Urobím si snehuliaka na najbližšom brehu.

Urobím si snehuliaka z bielučkého snehu...

Snehuliak nám môže robiť spoločnosť vonku na dvore. Keďže tento rok je zima bez snehu, priniesli sme snehuliaka do vnútra a snehových kamarátov sme si vyrobili sami.

• Vianoce B VARIANT

• Vianočné pečivo - linecké keksíky, aby sme si pripomenuli Vianoce. Zároveň potešili kamarátov, učiteľov, vychovávateľov. Zahrial nás i teplý ovocný čaj. Čaro vianoc zavítalo aj k nám.

• VIANOCE

• Mesiac december sa niesol v znamení najkrajších sviatkov roka Vianoc. Privítali sme Mikuláša, napiekli vianočné medovníčky, ozdobili vianočné stromčeky a vianočnými básničkami a pesničkami sme si dotvorili vianočnú atmosféru. Popriali sme si pokojné a ničím nerušené vianočné sviatky.