• ČAROVNÁ CERUZKA

• 11. ročník regionálnej výtvarnej súťaže žiakov špeciálnych základných škôl II. stupňa na tému „Najkrajší princ a najkrajšia princezná“ konanej dňa 9. októbra 2018 v ŠZŠ s vjm Rimavská Seč. Hlavným cieľom súťaže bolo rozvíjanie výtvarnej tvorivosti žiakov, vyvíjať predstavivosť, prejaviť zmysel pre fantáziu a estetické cítenie. Našu školu reprezentovali žiaci z 5., 8. a 9. ročníka pod vedením pani učiteľky Bc. Natálky Tormovej. Získali sme tretie miesto vďaka žiačke 8. ročníka Kristínke Žabovej. Žiakom sa súťaž náramne páčila a tešia sa na nasledujúci 12. ročník.

• JESENNÉ ÚČELOVÉ CVIČENIE

• Didaktických hier 1. až 4. ročníka zamerané na ochranu zdravia a života konané dňa 13. septembra 2018, bolo realizované podľa plánu, ktorý bol vypracovaný v súlade s plánom environmentálnej výchovy pre školský rok 2018/19. Naši učitelia využili krásne slnečné jesenné počasie a pripravili pre žiakov rôzne športové súťaže. Triedy medzi sebou súťažili v špecifických disciplínach ako bolo preťahovanie lanom, prehadzovanie loptou cez sieť atď. Žiaci sa skvelo bavili a cvičenie splnilo všetky očakávania. Cvičenia sa zúčastnilo 25 žiakov ŠZŠ variantu A a pedagógov pod vedením pani učiteľky Mgr. Elenky Ňuňukovej.

• DEŇ JABLKA

• Tento rok sme si 15.októbra 2018 v našej škole pripomenuli so žiakmi variantu C a žiakmi 2. ročníka variantu A - DEŇ JABLKA.

S deťmi sme sa porozprávali o jablku, ako výbornom a zdravom ovocí. Deň sa niesol v duchu jabĺčka. Začal ochutnávkou rôznych odrôd jabĺk a jablčnej šťavy. Formou zážitkového učenia žiaci riešili jabĺčkové úlohy, vypočuli si pesničky o jabĺčku a vyrobili pekné výrobky zo strukovín.

Na záver si v príjemnej atmosfére pochutnali na jablkovom koláči.

• „JESEŇ PANI BOHATÁ“

• Dňa 10. októbra 2018 sme si v príjemnej jesennej atmosfére pripomenuli štedrosť jesene  so žiakmi 1. stupňa variantu A, B, C. Zaujímavé pracovné aktivity a počúvanie  jesenných piesní  sme doplnili úlohami na interaktívnej tabuli. Pripomenuli sme si veľkým význam pravidelnej konzumácie ovocia a zeleniny. Ochutnávka niektorých druhov ovocia a zeleniny sa žiakom veľmi páčila. Dúfame že, žiaci si domov odniesli pekný zážitok.

• TVORBA ANIMOVANÉHO FILMU

• Začiatkom septembra nám zavolali naše kamarátky Kristínka Lendvorská a Jarka Jelchová  z Gemersko - malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote, že či by sme nechceli znova natočiť animovaný film (amatérska a nezávislá filmová a video tvorba ...CINEMA), tak ako po minulé roky...