• TÝŽDEŇ PRIATEĽSTVA

• Medzinárodný týždeň priateľstva pripadá vždy na celý posledný februárový týždeň.

My sme si ho so žiakmi 1. – 4. ročníka variantu A a variantu B pripomenuli 21. februára 2020.

Rozprávali sme sa o tom, aký má byť priateľ či kamarát. Sledovali sme rozprávku o priateľstve „Loďka“. Napokon každý žiak vytvoril „náramok priateľstva“. Žiaci navliekali farebné  korálky, vytvorili pekné prekvapenie pre svojich najlepších priateľov. Žiaci pracovali s veľkým záujmom a radosťou.

• FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

• Dňa 21. februára 2020 sa žiaci 1. - 4. ročníka A variantu a žiaci B variantu prezliekli do veselých fašiangových masiek. Mali sme princeznú, zvieratká, kovboja, trpaslíka, karatistu, kvietky...

Každý žiak predstavili svoju masku. Tancovali sme, zabávali sme sa a súťažili. Pri stoličkovom tanci sme si precvičili rýchlosť a pohotovosť. Nechýbala ani sladká odmena.

• BESEDA S POĽOVNÍKOM

• Dňa 18. februára 2020 sa na našej škole uskutočnila beseda s ochranárom prírody a poľovníkom z revíru Veľké Teriakovce.

Po úvodných slovách žiakom bola premietnutá prezentácia o poľovníckom zväze, o lovení, ochrane a prikrmovaní zvierat. Okrem pútavého a zaujímavého rozprávania, žiakov veľmi zaujali aj prinesené trofeje vysokej zveri.

Žiakom sa beseda veľmi páčila, kládli prednášajúcemu množstvo otázok, preto sme sa dohodli, že v tomto školskom roku sa uskutoční ešte jedna beseda so zameraním na poznávanie stôp lesnej zveriny.

• VALENTÍNSKE PREKVAPENIA

• 14. februára žiaci Variantu C strávili deň sv. Valentína vytváraním valentínskych prekvapení, ktorými potešili svojich rodičov, súrodencov. Žiaci mali radosť zo zhotovených výrobkov.