• VIANOČNÝ STROMČEK

• Ako každý rok aj tento rok k nám zavítala zima a priniesla so sebou najkrajšie sviatky roka Vianoce. Vianoce v nás vzbudzujú pokoj, lásku, mier , súdržnosť. U detí slovo Vianoce je spojené s tajomnosťou, radosťou s darčekov, ktoré nájdu pod vianočným stromčekom. Tak aj žiaci prvého stupňa našej školy si vyrobili vlastný vianočný stromček, ako symbol Vianoc. Už teraz je len na „Ježiškovi“, aké darčeky si pod svojím vianočným stromčekom nájdu.

• PEČENIE VIANOČNÝCH MEDOVNÍČKOV

• Dňa 16.decembra 2019 si žiaci Variantu C a 1. a 2. ročníka Variantu A pripomenuli vianočné sviatky pečením medovníkov. V úvode sme sa porozprávali o vianočných zvykoch a tradíciách. Každý žiak si vyvaľkal a vykrojil svoje medovníčky. Žiaci boli aktívni, pečenie sa im páčilo. Na svojich medovníčkoch si pochutili. Na záver sme si spríjemnili atmosféru spevom a tancom vianočných piesni.

• ČERTOVSKÉ ČÍTANIE

• Dňa 5. decembra 2019 žiaci 1. stupňa a Variantu B zavítali do knižnice Mateja Hrebendu. V príjemnej čertovskej atmosfére sa žiaci priučili „čertovskému remeslu“, zoznámili sa s čertíkom Frolišom, ktorý býva v knižnici, počúvali príbehy čertíka Froliša a rozprávku Čert a Káča.

Žiaci majú veľmi radi rozprávky. Dúfame, že si budú čítať alebo počúvať rozprávky aj počas vianočných prázdnin.

• Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

• Počas posledného novembrového týždňa sme sa so žiakmi našej školy 1. stupňa a Variantu B, ponorili do čarovného sveta rozprávok. Žiaci podľa svojich možností a schopností čítali alebo počúvali rozprávky: O červenej Čiapočke; Snehulienka a sedem trpaslíkov; Domček, domček kto v tebe býva?; O medovníkovom domčeku. Žiaci odpovedali na otázky z textu, vyfarbili postavy vystupujúce v príbehoch, zoraďovali obrázky podľa v časovej následnosti, reprodukovali rozprávky podľa obrázkov, dramatizovali príbehy, riešili úlohy súvisiace s porozumením textu rozprávok. Žiaci sa do aktivity s radosťou zapojili.

• NÁVŠTEVA KNIŽNICE MATEJA HREBENDU

• Dňa 18. novembra 2019 žiaci 2. stupňa našej školy zavítali do knižnice Mateja Hrebendu. V príjemnej atmosfére žiaci sledovali zaujímavú prezentáciu o Matejovi Hrebendovi, o pôvode detských kníh, o význame rozprávok v živote každého dieťaťa - žiaka.

Získané  vedomosti si žiaci overili hrou na otázky a odpovede.

Žiaci navštívili „ Rozprávkovú krajinu“, naučili sa ako správne hľadať knihy v knižnici, ako si ich vypožičať a vážiť si ich.

Dúfame, že návšteva knižnice prispela ku zvýšeniu záujmu žiakov o čítanie kníh.