• EXTRÉMIZMUS

• Beseda s pracovníčkou Polície SR

Dňa 29. októbra 2019 sa v našej škole uskutočnila beseda s pani kapitánkou Mgr. Katarínou Baboľovou na tému: Extrémizmus a šikanovanie. Zúčastnili sa jej žiaci 2. stupňa ŠZŠ a 1.- 3. ročník Praktickej školy. Žiaci získali nové vedomosti z aktuálnej problematiky dnešnej doby. Kapitánka reagovala na otázky žiakov,  ktoré  bolo nutné vysvetliť orgánmi činými v tejto oblasti. Niektorí žiaci sa zdôverili už s prežitými traumami so šikanovania. Porozprávali o negatívnych skúsenostiach a o riešeniach, ktoré im pomohli v tomto zložitom období života.

Tešíme sa na budúce stretnutie na besede s kapitánkou p. Mgr. Katkou Baboľovou!

• DENTÁLNA HYGIENA

• Dnes sme mali v škole zaujímavú návštevu. Zavítali k nám dentálne hygieničky, aby deťom predostreli dôležitosť čistenia zubov i celej ústnej dutiny.

Poslaním dentálnej hygieny je ukázať pacientom cestu ku kvalitnej ústnej hygiene, pomocou správne zvládnutej techniky čistenia zubov.

Aj naši žiaci 1. stupňa sa oboznámili stavbou zubu i s tým aké dôsledky môže mať zanedbávaná starostlivosť o zuby i ústnu dutinu.

Kefka je naša kamarátka, ktorá v spolupráci so zubnou pastou i dentálnou niťou zachraňujú naše zuby. Naučili sme sa ako správne držať zubnú kefku, ako s ňou pracovať v ústnej dutine i to na čo slúži dentálna niť.

Na záver žiaci sľúbili, že zubnú kefku budú používať každý deň ráno i večer. Za odmenu im dentálne hygieničky rozdali pexesá i nápovedné obrázky k správnej technike čistenia zubov.

• DEŇ JABLKA

• Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené...

21. október - Deň jablka. Práve v tento deň sme si so žiakmi variantu C pripomenuli oslavu jablka.

Celý deň sme sa venovali aktivitám, ktoré súviseli s našim chutným ovocím. A to najdôležitejšie?

Všetky deti sa tešili na jablčník, ktorý sme si spoločne upiekli. MŇAM!

• SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

• Pozývame všetkých žiakov a učiteľov na ochutnávku zdravých koláčikov a jednohubiek!

Kedy ? 16. októbra 2019

Kde ? na hornej chodbe pri 6. ročníku

Program:

• prvá vyučovacia hodina sa učí podľa rozvrhu hodín
            • druhá vyučovacia hodina – I. st.  vyfarbovanie predlohy /ovocie a zelenina /
            • druhá vyučovacia hodina – II.st. učí sa podľa rozvrhu hodín
            • veľká prestávka
            • tretia v.h. – I.st  a C. variant - ochutnávka výrobkov
            • tretia v.h. – II.st. a PŠ - nachystanie občerstvenia 6.A

výroba potravinovej pyramídy 7.A

premietanie  filmu 8.A

výroba plagátu 9.A

výzdoba školy PŠ poschodie

• štvrtá v.h. –I. st. a C. variant sa učí podľa rozvrhu
            • štvrtá v.h. –II. st. a PŠ – ochutnávka výrobkov

Prajeme všetkým pekný deň a dobrú chuť !

Akcia sa veľmi vydarila, žiakom i učiteľom pripravené pochúťky chutili. Porozprávali sme sa o zdravej a nezdravej výžive a vystavili sme omaľovánky z ovocia a zeleniny.

• ČAROVNÁ CERUZKA 2019

• 8. októbra 2019 sme sa ako každý rok zúčastnili výtvarnej súťaže v Rimavskej Seči. Čarovná ceruzka bola tento rok na tému vesmír. Našu školu reprezentovali štyria žiaci. V súťaži sme boli úspešní, a podarilo sa nám vďaka Dominikovi získať druhé miesto. Všetkým zúčastneným gratulujeme, tešíme sa na ďalší ročník.

Bc. Natália Tormová