• SNEHULIAK

• Snehuliak môj kamarát vo variante C

Snehová nádielka k nám túto zimu nie je veľmi štedrá. Stavanie snehuliakov sme museli nahradiť snehuliakmi z papiera. Deti mali zo svojej práce radosť. Vyučovanie nám spríjemnilo počúvanie pesničiek a rozprávky o snehuliakovi.

• VIANOCE

• Príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia, šťastia, úspechov v novom roku sme si pripomenuli B variante a spoločnými prácami sme si skrášlili triedu, okná, dvere a poslali sme pozdravy do CDR.

• PEČENIE MEDOVNÍČKOV

• Vianočné sviatky sa spájajú s tradíciami, medzi ktoré patrí pečenie medovníčkov. Medovníčky patria k neodmysliteľným dobrotám, ktoré zdobia stoly našich domovov. Pečenie týchto dobrôt si vyskúšali aj žiaci variantu C, ktorým pri práci pomohli žiaci PŠ a zvládli to naozaj výborne.

• VIANOČNÝ STROMČEK

• Symbol Vianoc

Vianočné sviatky sú už za dverami a preto sme žiakom 1. stupňa priblížili symboly Vianoc, medzi ktorými nesmie chýbať vianočný stromček. Predvianočnú atmosféru sme priniesli do našich tried aj tvorivou prácou. Vianočné stromčeky žiaci strihali a lepili z farebného papiera a dozdobovali ich podľa svojej fantázie. Najväčšiu radosť im však robilo zdobenie stromčeka v triede na ktorom sa podieľali všetci žiaci spoločne.