• SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

• Dňa 4. októbra  2019 sme si so žiakmi 1. stupňa pripomenuli Svetový deň zvierat. Hovorili sme o nenahraditeľnom  význame zvierat pre život človeka, o potrebe humánneho správania sa ku všetkým zvieratám / hospodárskym, spoločenským i voľne žijúcim / a potrebe ich ochrany. Sledovali sme prezentáciu a krátke rozprávky o rôznych druhoch zvierat. V skupinách sme vytvorili pekné plagáty zo života zvierat.

• JESENNÉ RADOVÁNKY

• Pani jeseň zamávala s čarovnou palicou a príroda sa premenila na krásnu, bohatú a pestrofarebnú komoru.
            Zo žiakmi 1. stupňa sme tú pestrosť a bohatosť zachytili vo výtvarných prácach. Žiaci podľa svojich schopností, možností i fantázie strihali, lepili, maľovali. Z ich snaženia vzišli krásne výtvarné práce, ktoré zdobia našu nástenku s jesennou tematikou. Sú tam jesenné stromy, listy, rôzne jesenné ovocie i šarkany ako znak jesenných radovánok.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2019

• Dňa 27. septembra 2019 sa naša škola, tak ako po minulý rok, zúčastnila európskeho týždňa športu.

Vzhľadom na odlišné športové aktivity, sa škola rozdelila na prvý a druhý stupeň.

Prvý stupeň súťažili v priestoroch školy, kde boli nasledovné aktivity:

• rýchla chôdza okolo školy,
            • pomalý beh okolo školy,
            • súťaživé hry,
            • pohybové hry s loptami,
            • aktivity so švihadlami,
            • prekážkový beh,
            • spoločná vybíjaná s upravenými pravidlami.

Druhý stupeň sa presunul do mestskej záhrady, kde sa uskutočnili tieto aktivity:

• hod granátom a loptičkou na vyznačený obdĺžnik,
            • člnkový beh medzi stromami,
            • skákanie vo vreci,
            • hry s loptami.

Počasie nám všetkým prialo, hoci, ráno bola veľká hmla, neskôr sa ukázalo slniečko a na obed bolo všetkým i horúco. Deťom sa aktivity veľmi páčili, najviac sa smiali na disciplíne „ skákanie vo vreci “. Zaujímavý bol beh „slalom pomedzi stromy“, kde sa hodnotil najlepší čas.

Po skončení všetkých aktivít, deti zbierali lesné plody /gaštany a žalude/, ktoré budú potrebovať na pracovnom vyučovaní, pri vytváraní jesenných výrobkoch.

Na záver môžeme skonštatovať, že akcia na veľmi vydarila.

• VÝSTAVA MsKS RIMAVSKÁ SOBOTA

• Každoročne sa v jesenom období chodíme pozrieť na výstavu ovocia, zeleniny a okrasných rastlín v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote.

Žiaci videli domáce hospodárske zvieratká, poľnohospodársku techniku, povozili sa na koči a ochutnali vystavené ovocie a zeleninu. Samotná výstava ich zaujala. V škole sme si na záver zahrali pexeso o ovocí.

27. septembra 2019

• SVETOVÝ DEŇ SRDCA

• 25. septembra sme si pripomenuli tento deň a porozprávali si o srdiečku. Aký je to pre nás dôležitý orgán tela, o jeho funkcii v tele, umiestnení a správnej životospráve. Žiakov rozhovor zaujal. Potom sme si spoločne pripravili plagát a vyrobili mnoho srdiečok, ktorý sme si vystavili v škole.