• DEŇ SRDCA

• Dňa 9. novembra sme  si pripomenuli Deň srdca. Srdce je orgán, ktorý je pre život nevyhnutný.  Preto by sme sa o svoje srdiečko mali zodpovedne a svedomito starať. Najdôležitejšie pre jeho správne fungovanie je naša správna životospráva, dostatok pohybu a zdravá výživa. So žiakmi sme si tento deň pripomenuli krátkym filmom o činnosti srdca. Pomocou potravinovej pyramídy sme zostavili zdravý jedálníček na tanier. Verím, že sa žiaci niečo priučili a spôsob zdravého stravovania budú preferovať aj v domácom prostredí.

• JESENNÍ STRAŠIACI

• Prišla jeseň. Zo stromov padajú farebné listy. Príroda je pestrá. Veselé jesenné dekorácie by nemali chýbať v žiadnej triede. Šikovné ručičky našich žiakov maľovali, vystrihovali, lepili a vytvárali jesenných strašiakov. Výsledkom spoločnej snahy boli krásni strašiaci, ktorí strašia na našej chodbe.

• HALLOWEEN

• Prvý novembrový týždeň sme si so žiakmi variantu C pripomenuli Halloween. Deti mali možnosť ochutnať strašidelné keksíky, cukríky, perníky. Atmosféru v triede nám spríjemnili práce, ktoré sme so žiakmi vyrobili. Triedu zdobili duchovia, bosorky, čarodejnice, príšerky.

• SVETOVÝ DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

• Svetový deň zdravej výživy si každoročne pripomíname. 20. októbra 2021 sme pri tejto príležitosti, mali týždeň zdravej výživy. Zdravá výživa je pre nás veľmi dôležitá, pretože ovplyvňuje naše zdravie. Tety kuchárky nám varili zdravé jedlá, my sme sa porozprávali o význame zdravej výživy pre naše telo a zdravie. Pripravili sme si ochutnávku ovocia .Pracovali sme s pracovnými listami. Ako nás to bavilo a ako nám chutilo si môžete pozrieť na fotkách.

• DEŇ JABLKA

• 21. októbra sme si so žiakmi variantu C pripomenuli Deň jablka. Pripravili sme si aktivity, ktoré úzko súviseli so zdravým, chutným ovocím. Celé dopoludnie sa nieslo v duchu zábavného a náučného jablkového dňa.