• „DOPRAVÁČIK“

• V Centre voľného času RELAX sme dňa 17. júna 2019 ukončili prácu v záujmovom útvare Dopraváčik. Celý školský rok ho žiaci 2.,3. a 4. ročníka s radosťou navštevovali. Pred odchodom zo školy boli žiaci poučení o BOZP / v triede 4. ročníka ŠZŠ /.

Do Relaxu sme sa presúvali po chodníkoch, priechodoch pre chodcov –  rešpektovali sme pravidlá cestnej premávky, všímali sme si  dopravné značky.

S pani Evkou Rigovou sme si v Relaxe zopakovali základné dopravné značky a pravidlá cestnej premávky.  Žiaci vypracovali pracovné listy s dopravnou tematikou. Nasledovala obľúbená jazda na kolobežkách po dopravnom ihrisku. Úlohou žiakov bolo  rešpektovať dopravné značky, pravidlá cestnej premávky v pozícii cyklista. Pani Rigová na záver vyhodnotila celoročnú prácu žiakov, vyhlásila víťazov, rozdala diplomy a odmenila všetkých žiakov za snahu.

• POÉZIA A PRÓZA

• Oblastné kolo v prednese poézie a prózy

Dňa 22. mája 2019 sa päť našich žiakov, ktorí postúpili zo školského kola, zúčastnilo regionálnej súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy špeciálnych základných škôl a špeciálnych tried ZŠ. Súťaž sa uskutočnila v priestoroch ŠZŠ Klenovec. Sútažilo sa v štyroch kategóriách a aj napriek veľkej konkurencii môžeme našim žiakom pogratulovať k dvom krásnym 3. miestam v I. a III. kategórii. Gratulujeme Vaneske Balogovej a Kristínke Žabovej, ako aj všetkým zúčastneným a tešíme sa na další ročník.

• „BABY PROGRAM“ SÚŤAŽ DIEVČAT

• V tomto školskom roku sme ako škola absolvovali školenie na Červenom kríži ohľadom poskytovania 1. pomoci a starostlivosti o deti. Táto posledná téma sa dievčatám tak zapáčila, že sme sa rozhodli zúčastniť sa súťaže „Baby program“.

Príprava sa uskutočňovala v priestoroch našej školy, kde sa dievčatá učili všetky činnosti na bábikách, ktoré máme v škole k dispozícii.

Súťaž pozostávala z dvoch častí.  V prvej odpovedali na otázky z teoretického testu, druhá časť bola praktická, rozdelená do nasledovných oblastí:

• prebaľovanie,
            • kŕmenie,
            • znižovanie telesnej teploty,
            • kúpanie,
            • obliekanie.

Súťaže sa zúčastnili základné a stredné školy, ktoré súťažili zvlášť. Jednotlivé aktivity boli hodnotené zdravotnými sestrami  detského oddelenia nemocnice, ktoré činnosti bodovali podľa práce súťažiacich. Konkurencia bola vysoká, preto sa naše dievčatá museli sústrediť na otázky a odborne vykonať jednotlivé aktivity.

Na záver bola celá súťaž vyhodnotená ako vydarená akcia a naše dievčatá obsadili pekné druhé miesto. Boli rozdané aj milé darčeky. Určite sa tejto súťaže zúčastníme aj na budúci rok.

Rimavská sobota, 7.6.2019

• STOLNO-TENISOVÝ TURNAJ ŽIAKOV ŠPECIÁLNYCH ŠKÔL

• Dňa 30. apríla 2019 sa uskutočnil regionálny stolno-tenisový turnaj žiakov špeciálnych škôl. Súťaž chlapcov prebiehala medzi trojčlennými družstvami a dievčatá si súčasne zahrali turnaj jednotlivkýň.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 6 družstiev. Dve družstvá postavila ŠZŠ na Bottovej ulici, po jednom družstve školy zo ŠZŠ s VJM na Hviezdoslavovej ulici, ŠZŠ z  Klenovca, ŠZŠ z Revúcej a RC z Čerenčančian.

V súťaži družstiev sa najlepšie darilo žiakom „A“ družstva zo ŠZŠ na Bottovej ulici, ktorí obsadili 1. miesto. Na 2. mieste skončili žiaci zo ŠZŠ s VJM na Hviezdoslavovej ulici a 3. miesto obsadili žiaci z RC Čerenčany.

V turnaji dievčat si prvé miesto vybojovala Kristína Grlačková, na druhom mieste skončila Beáta Kondášová, tretie miesto obsadila Kristína Žabová, všetky zo ŠZŠ na Bottovej ulici.