• DENTÁLNA HYGIENA

• Dnes sme mali v škole zaujímavú návštevu. Zavítali k nám dentálne hygieničky, aby deťom predostreli dôležitosť čistenia zubov i celej ústnej dutiny.

Poslaním dentálnej hygieny je ukázať pacientom cestu ku kvalitnej ústnej hygiene, pomocou správne zvládnutej techniky čistenia zubov.

Aj naši žiaci 1. stupňa sa oboznámili stavbou zubu i s tým aké dôsledky môže mať zanedbávaná starostlivosť o zuby i ústnu dutinu.

Kefka je naša kamarátka, ktorá v spolupráci so zubnou pastou i dentálnou niťou zachraňujú naše zuby. Naučili sme sa ako správne držať zubnú kefku, ako s ňou pracovať v ústnej dutine i to na čo slúži dentálna niť.

Na záver žiaci sľúbili, že zubnú kefku budú používať každý deň ráno i večer. Za odmenu im dentálne hygieničky rozdali pexesá i nápovedné obrázky k správnej technike čistenia zubov.

• DEŇ JABLKA

• Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené...

21. október - Deň jablka. Práve v tento deň sme si so žiakmi variantu C pripomenuli oslavu jablka.

Celý deň sme sa venovali aktivitám, ktoré súviseli s našim chutným ovocím. A to najdôležitejšie?

Všetky deti sa tešili na jablčník, ktorý sme si spoločne upiekli. MŇAM!

• SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

• Pozývame všetkých žiakov a učiteľov na ochutnávku zdravých koláčikov a jednohubiek!

Kedy ? 16. októbra 2019

Kde ? na hornej chodbe pri 6. ročníku

Program:

• prvá vyučovacia hodina sa učí podľa rozvrhu hodín
            • druhá vyučovacia hodina – I. st.  vyfarbovanie predlohy /ovocie a zelenina /
            • druhá vyučovacia hodina – II.st. učí sa podľa rozvrhu hodín
            • veľká prestávka
            • tretia v.h. – I.st  a C. variant - ochutnávka výrobkov
            • tretia v.h. – II.st. a PŠ - nachystanie občerstvenia 6.A

výroba potravinovej pyramídy 7.A

premietanie  filmu 8.A

výroba plagátu 9.A

výzdoba školy PŠ poschodie

• štvrtá v.h. –I. st. a C. variant sa učí podľa rozvrhu
            • štvrtá v.h. –II. st. a PŠ – ochutnávka výrobkov

Prajeme všetkým pekný deň a dobrú chuť !

Akcia sa veľmi vydarila, žiakom i učiteľom pripravené pochúťky chutili. Porozprávali sme sa o zdravej a nezdravej výžive a vystavili sme omaľovánky z ovocia a zeleniny.

• ČAROVNÁ CERUZKA 2019

• 8. októbra 2019 sme sa ako každý rok zúčastnili výtvarnej súťaže v Rimavskej Seči. Čarovná ceruzka bola tento rok na tému vesmír. Našu školu reprezentovali štyria žiaci. V súťaži sme boli úspešní, a podarilo sa nám vďaka Dominikovi získať druhé miesto. Všetkým zúčastneným gratulujeme, tešíme sa na ďalší ročník.

Bc. Natália Tormová

• PREDCHÁDZAJME ÚRAZOM!

• Úrazy sú najčastejším dôvodom hospitalizácie detí, a to hlavne žiakov 1. stupňa. V dôsledku úrazov zomiera vo svete 10-15% ľudí. U detí sú to najčastejšie dopravné nehody, utopenia, pády, úrazy hlavy, otravy, popáleniny.

Nato, ako predchádzať takýmto úrazom sme chceli poukázať na našom ďalšom stretnutí so žiakmi 1. stupňa ŠZŠ. Pustili sme si krátke, ale zato výstižné filmy, kde formou kreslenej figúrky bolo ukázané aké dôsledky môžu mať naše nesprávne konania. Po filme nasledovala krátka beseda o možnostiach úrazov v školskom prostredí. Čomu a ako sa máme vyvarovať. Vyvrcholením akcie bolo zhotovenie plagátu pre výstrahu a upozornenie na nebezpečenstvá, ktoré na nás číhajú.

Väčšine úrazov sa dá predchádzať. Ak k nim dôjde je dôležité poznať telefónne čísla 112, 155 číslo záchrannej služby.